Poradnik organizowania pogrzebu

Śmierć Bliskiej Osoby zawsze jest momentem pełnym bolesnych emocji. Dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, w którym znajdą w nim Państwo wskazówki, pomocne w pierwszych chwilach po zgonie danej osoby.

Czynności w przypadku zgonu w domu

 1. Wezwać lekarza (nr kontaktowy 112) który stwierdzi zgon oraz wystawi kartę zgonu (niezbędna do dalszych formalności, dlatego prosimy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowość danych) W ciągu dnia należy korzystać z pomocy lekarzy z Przychodni Zdrowia, do których należą te czynności i formalności. W godzinach nocnych proszę dzwonić na pogotowie ratunkowe.
 2. Wezwać Zakład Pogrzebowy (tel. całodobowy 608 365 039) Rodzina lub Najbliżsi osoby zmarłej mają pełne prawo do wyboru Zakładu Pogrzebowego, którego oferta najbardziej im odpowiada, niezależnie od miejsca zgonu zmarłej osoby. Nasi pracownicy dokonają niezbędnych czynności z zakresu przetransportowania zwłok do firmowych chłodni.
 3. Zgłosić się do biura Zakładu Pogrzebowego, w celu ustalenia daty oraz przebiegu ceremonii pogrzebowej.

Czynności w przypadku zgonu w szpitalu

 1. Udać się do szpitala To placówka medyczna ma obowiązek przygotowania niezbędnych dokumentów, w tym karty zgonu. Mogą Państwo odebrać również rzeczy osobiste zmarłej osoby.
 2. Zgłosić się do biura Zakładu Pogrzebowego (posiadamy biura w Warszawie i okolicach) w celu powiadomienia domu pogrzebowego o śmierci bliskiej osoby oraz ustalenia daty oraz przebiegu ceremonii pogrzebowej.

Udzielimy informacji

Jeśli skontaktują się Państwo z Zakładem Pogrzebowym HADES, wówczas udzielimy wszelkich informacji dotyczących dalszych etapów postępowania oraz – zgodnie z Państwa życzeniem – możemy przedstawić naszą ofertę usług pogrzebowych.

Udając się do naszego biura prosimy mieć przy sobie:

 • kartę zgonu
 • akt zgonu
 • dowód osobisty osoby zmarłej
 • legitymację emeryta / rencisty lub ostatni odcinek emerytury / renty
 • dowód osobisty wnioskodawcy
 • dokument potwierdzający pokrewieństwo wnioskodawcy z osobą zmarłą (akt urodzenia / akt małżeństwa w oryginale)